Emre Yüz


Ücretsiz Kod Editörü Visual Studio Code

Visual Studio Code, masaüstünüzde çalışan hafif, ancak güçlü bir kaynak kod editörüdür ve Windows, MacOS ve Linux versiyonları bulunmaktadır.

Ücretsiz Kod Editörü Visual Studio Code

By Emre YÜZ
01.06.2017 20.02visual studio code editor

Front end geliştiriciler için kod yazma deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak bir editör. Bunun yanına birde market place'deki onlarca ücretsiz eklenti olunca diğer kod editörlerini bırakıp hemen buna geçiyor insan. Benim açımdan bir nokta daha cross platform özelliği olması yani Windows, MacOS, Linux işletim sistemlerini desteklemesi.

PHP, C/C++, Python ve Java gibi farklı dillerde projeler geliştirebilirsiniz ve kullandığınız dil için ihtiyaç duyduğunuz eklentileri yükleyerek uygulamayı dilediğiniz gibi özelleştirebiliyor, ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebiliyorsunuz. Ortalama 40mb ve cross platform desteği ile her zaman elinizin altında bulundurmak isteyeceğiniz bir kod editörü.

Birden fazla sayfa açarak 3 sayfaya kadar ekranı bölebiliyorsunuz. Editör bölümü sağda solda ise dosya gezgini var isterseniz kapatabiliyorsunuz. En solda ise arama yapabileceğiniz, eklenti kurabileceğiniz bölümler bulunuyor. Sol altta hatalar, output, console, terminal bulunmakta. Sağ altta ise durum çubuğu ile satır sütün bilgisi veriyor.

Arayüz

Windows'ta CTRL+K+T kombinasyonu ile arayüz temalarına ulaşabiliyorsunuz varsayılan olarak 13 tema var daha fazlasını edinebiliyorsunuz. Gerçi dark tema bana yeterli geliyor.

Yükleme

Programı yüklemek için https://code.visualstudio.com adresine girerek işletim sisteminize uygun olan sürümü indirerek kurabilirsiniz.Emre Yüz
Emre YÜZ
Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri
Mimarı ve Analist.

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.HAKKIMDA

Emre YÜZ

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.

Son Yazılar

insta ❤️ feed


    Reklam