Emre Yüz


Sitenize Ücretsiz SSL Sertifikası Kurun

Web sitesinin performansını ve güvenliğini artırmak isteyen herkese, Cloudflare ücretsiz SSL sertifikasını öneririm. Cloudflare, ücretsiz SSL sertifikalarının sınırlı bir erişime sahip olmasına rağmen web sayfanızın ihtiyaç duyduğu desteğin çoğunu karşılar.

Sitenize Ücretsiz SSL Sertifikası Kurun

By Emre YÜZ
07.02.2017 21.02ücretsiz ssl sertifikası kurulumu cloudfale

Daha da önemlisi, günümüzde Google, HTTPs protokolünü kullanan web sitenizin Google aramada görünmesi için daha fazla şans veriyor. Cloudflare, DDOS atakları yüzünden web sitenizin bantgenişliği ve sunucu kaynaklarını boşa harcamınızı engeller ve sayfa yüklenme sürenizi hızlandırır. Aşağıdaki adımlarla ücretsiz SSL sertifikasının kurulumunu yapıyoruz.

1. Adım

Cloudflare SSL sayfasından aşağıdaki resimdeki gibi FREE butonuna tıklıyoruz.

2. Adım

Aşağıdaki bölümden web sitemizi girerek DNS taraması yapıyoruz. Cloudflare bize yeni name server tavsiyesinde bulunuyor.

3. Adım

Web sitemizi taradıktan sonra ileri diyoruz ve FREE planı seçtikden sonra karşımıza aşağıdaki yeni name serverlar çıkıyoru. Şimdi bunları web sitemizin hosting paneline giderek girmemiz gerekiyor.

Hatırlatma: CNAME, TXT, MX bilgilerinizi bir kenara not etmeyi unutmayın.

4. Adım

Yukarıdaki adımı tamaladıktan sonra cloudflare web sitenizi aktif hale getirecek. Aşağıdaki menüden Crypto butonuna tıklayarak SSL sayfasına ulaşın. SSL sertifikanızı aktif etmek için Full seçeneğini Flixble ile değiştirin.5. Adım

Yine aynı sayfada HTTP bağlantılarını HTTPS adresine yönlendirmek için Automatic HTTPS Rewrites özelliğini aktif hale getiririyoruz.

Ve sonuç..

Hatırlatma: Name Server ayarlarının geçerli olması 24 saati bulabilmektedir.Emre Yüz
Emre YÜZ
Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri
Mimarı ve Analist.

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.HAKKIMDA

Emre YÜZ

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.

Son Yazılar

insta ❤️ feed


    Reklam